Grayscale wyłącza zakup nowych akcji dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin i innych

Grayscale Investments tymczasowo wyłączyła kupowanie nowych akcji dla Bitcoin, wskazał dziś użytkownik Twittera . Firma wstrzymała również zakup akcji innych kryptowalut, takich jak Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic i Bitcoin Cash.

Jednak firma nadal oferuje akcje kryptowalutowe dla Zcash, XRP i Horizen

Grayscale okresowo zamyka swoje zaufanie kryptowalut do tak zwanych rund „private placement”. Mówi się, że okres blokady akcji Bitcoin wynosi sześć miesięcy, a po zakończeniu tego okresu inwestorzy mogą sprzedawać te akcje klientom detalicznym. Aby zaznaczyć koniec tego okresu blokady, wiadomo, że Grayscale wstrzymuje zakupy.

Grayscale ostatnio wstrzymała zakup akcji GBTC w czerwcu tego roku. Wiele osób w tej dziedzinie uważa, że ​​takie tymczasowe zawieszenia zawsze mają wpływ na popyt instytucjonalny na Bitcoin.

Jednak według badacza po uwolnieniu nowych udziałów rynki są tylko „wstrząsane”:

Po zakończeniu odliczania widzimy w ciągu ostatnich dwóch lat solidne dowody na to, że rynek niemal za każdym razem gwałtownie rośnie w górę

Do tej pory Grayscale zgromadziła podobno łącznie 536 tysięcy bitcoinów. To wzrost Bitcoin Trust tylko przyspieszył, a fundusz wzrósł do 5 miliardów dolarów w czwartym kwartale 2020 roku. W tym kwartale firma Grayscale dodała 115 236 BTC, analityk techniczny stwierdził:

Tydzień temu dyrektor generalny Grayscale, Michael Sonnenshein, powiedział, że przepływy w skali szarości wzrosły sześć razy „w stosunku do zeszłego roku” i dodał:

Typy inwestorów inwestujących kapitał to jedni z największych inwestorów na świecie, dokonujący większych alokacji niż kiedykolwiek.

W październiku Grayscale opublikowała raport inwestycyjny za trzeci kwartał, zgodnie z którym firma pozyskała 1,05 miliarda dolarów na swoje produkty inwestycyjne, co oznacza największy napływ kapitału w ciągu jednego kwartału w historii. W tym czasie aktywa firmy pod zarządzaniem wzrosły nawet o 147 procent od początku roku.

Po dodaniu $ 270 milionów AUM ufa GBTC teraz mówi się powyżej $ 13 miliardów dolarów.