Bitcoin 2021 Predictions. Rzucanie na 2020 r.

BTC 2021
Rok 2021 dopiero się rozpoczął, ale Bitcoinowi udało się już ustanowić nowy wszechczasowy haj.

Powiązany:
2020: Podsumowując rok kryptoński
W dniu 2 stycznia wzrosła o 30.000 dolarów. Dwa dni później, w dniu swoich urodzin, cena przekroczyła 34000 dolarów. Obecnie krypto waluta jest sprzedawana po około 31.000 dolarów. Rok 2021 ma być dla Bitcoina wspaniałym rokiem. Zanim przedstawimy kilka prognoz, przypomnijmy sobie najbardziej pamiętne momenty poprzedniego roku. Poniżej przedstawiamy 10 z nich.

1. Zdobycie 10.000 $ po raz pierwszy w 2020 roku

Tak, zdarzało się, że podnoszenie do pięciocyfrowej strefy było dużym problemem dla Bitcoina. 14 lutego moneta po raz pierwszy od października 2019 r. zdołała skoczyć o 10.000 dolarów. Chociaż nie trwało to długo, spodziewano się ożywienia, ponieważ przemysł kryptograficzny rozpoczął swoją ekspansję.

2. Po największym spadku od siedmiu lat.

W marcu rynki kryptońskie przeżyły poważny kryzys, który znany był jako Czarny Czwartek. W ciągu zaledwie jednego dnia Bitcoin stracił 40% swojej wartości i był narażony na spadek o 4000 dolarów. Była to katastrofa dla rynków DeFi, która doprowadziła do masowej likwidacji. Jednak rynkom Bitcoin i DeFi udało się stawić czoła problemom spowodowanym przez globalną pandemię i znaleźć własne sposoby na odbudowę.

3. Bitcoin Obniżenie o połowę (Bitcoin Halving)

11 maja, 2020. Trzecia połowa miała miejsce na bloku 630000. Bitcoin halfving to wydarzenie, w którym nagroda za wydobycie nowego bitcoin’a jest podzielona na dwie części, co oznacza, że górnicy bitcoin’ów otrzymają o 50% mniej bitcoin’ów za każdą zweryfikowaną transakcję. Obniżenie o połowę BTC występuje co 210,000 bloków, co równa się obniżeniu o połowę występującemu mniej więcej co 4 lata. Wysokość nagród dla górników spadła z 12,5 BTC do 6,25 BTC.

4. Rosnąca liczba aktywnych adresów

Zrób swój trzypunktowy strzał z bonusem powitalnym 7 BTC! Nie musisz skakać wysoko, aby osiągnąć najwyższe kursy i natychmiastowe wypłaty! Zarejestruj się na 1xBit i zarabiaj już teraz!

Ilość aktywnych adresów Bitcoinów wzrosła o 105% w 2020 roku. Przyjęcie BTC znacznie wzrosło w tym roku. Dane pokazują, że liczba aktywnych portfeli BTC wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając 1,2 miliona. Oznacza to, że więcej osób zaczęło inwestować w pierwszą kryptokurtę. Liczba adresów posiadających co najmniej 0,01 BTC wzrosła o ponad 700k.

5. Stając się bardziej akceptowalną metodą płatności

Więcej firm zaczęło akceptować BTC jako formę płatności W październiku, jedna z wiodących platform w transakcjach międzynarodowych PayPal ogłosił o włączeniu Bitcoin i innych transakcji w kryptokurcie w sieci. Miało to ogromne znaczenie, ponieważ firmy przyjmujące płatności za pośrednictwem PayPal zaczęły akceptować BTC.

6. Przyciąganie inwestorów instytucjonalnych

Rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych jest z pewnością jednym z najważniejszych osiągnięć Bitcoinu w 2020 roku. Grayscale, MicroStrategy, SkyBridge Capital i wiele innych firm uważa za korzystne dodanie Bitcoinu do swoich sklepów. Grayscale ma teraz 16,3 mld dolarów i MicroStrategy 1,6 mld dolarów Bitcoin pod zarządem. Najnowszym inwestorem instytucjonalnym, który nabył Bitcoin jest SkyBridge Capital. 23 grudnia firma ogłosiła obrót 25 milionami dolarów w BTC, aby uruchomić fundusz Bitcoin. Suma wszystkich inwestycji w Bitcoin wynosi 182 mln dolarów.

7. Uzyskanie szerszej akceptacji jako zabezpieczenie przed inflacją dolarową

W 2020 roku światowa gospodarka bardzo ucierpiała z powodu Coronavirusa. Rosnące tempo inflacji sugerowało znalezienie skutecznych zabezpieczeń, aby stawić czoła tej sytuacji.

Trendy:
SkyBridge Capital zainwestował 182 mln dolarów w BTC.
W tym sensie, wielu uważa, że Bitcoin jest alternatywą dla złota. Oba pomagają chronić inwestorów przed ewentualnymi stratami spowodowanymi przez rosnące ceny. Są kompatybilne i zdecentralizowane ze względu na swoją naturę.
8. Owinięta fala Bitcoinów

Wraz z boomem DiFi w 2020 roku, Wrapped Bitcoin (WBTC) zyskał większą popularność. Jest to token oparty na Ethereum, reprezentujący Bitcoin i umożliwiający jego konwersję na tokeny ERC-20. Jeden WBTC zawsze jest równy cenie jednego Bitcoina. Obecnie limit rynkowy Wrapped Bitcoin’a wynosi 2,12 miliarda Bitcoin’a.
W grudniu znacznie zwiększono tempo spalania żetonu.

9. W obliczu kontroli

Chociaż Bitcoin jest nadal przedmiotem kontroli, w ciągu 12 lat ta kryptokurna waluta okazała się być odporna. Kiedy Joe Biden zostaje prezydentem USA, społeczność kryptońska zastanawia się, jakie będzie jego podejście do branży. Mimo że prognozy są w większości pozytywne, Bitcoin i przemysł kryptograficzny nadal będą musieli pokazać, że są skutecznymi narzędziami finansowymi.

10. Cały czas wysoko

16 grudnia był chyba najważniejszym dniem w roku dla Bitcoina. Tego właśnie dnia przekroczył on cenę 20000 dolarów. Od tego czasu kryptokur waluta ustanowiła nowe rekordy. W ostatnim dniu roku była już notowana na poziomie powyżej 29000.

Prognozy na rok 2021

Handlowcy i inwestorzy kryptońscy zastanawiają się, czy sukces Bitcoin’a będzie kontynuowany w 2021 roku. Ruch byków ma się nie uspokoić. Wkrótce Visa zacznie dostarczać nagrody w Bitcoin, jak ogłosiła w grudniu.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, możemy powiedzieć, że Bitcoin jest silniejszy niż kiedykolwiek. Pomimo pewnych kwestii, takich jak zmienność i regularność, eksperci przewidują, że rok 2021 będzie udany dla Bitcoinu.

Trendy:
Indyjski regulator proponuje 18% podatek od handlu Bitcoinami
Niektórzy analitycy zakładają, że cena osiągnie 60.000 dolarów, inni nawet mówią, że może przekroczyć 100.000 dolarów.
Prezes Galaxy Investment Partners Mike Novogratz uważa, że pomimo możliwych spadków, Bitcoin zdoła osiągnąć 65 tys. dolarów w 2021 roku. Spodziewa się, że ze względu na swój niedobór, Bitcoin będzie postrzegany głównie jako magazyn wartości, a nie jako czysto spekulacyjne aktywa.

Brian Estes, założyciel funduszu hedgingowego Off The Chain Capital, przewiduje, że do końca 2021 roku Bitcoin może osiągnąć wartość od 100.000 do 288.000 dolarów. Powiedział, że biorąc pod uwagę wcześniejsze postępy, wzrost o 5x nie jest dużym problemem dla kryptokursztynu.

Tak więc, trend rynkowy jest jasny. Zarówno entuzjastyczni jak i ostrożni inwestorzy przewidują duże zyski dla Bitcoin w ciągu najbliższych dwóch lat. Krypto waluta ma osiągnąć nowe wyży i ustabilizować się po wyższych cenach po swoich spadkach. Poczekajmy i zobaczmy, jakie oczekiwania zostaną zrealizowane?